بیمه اتکایی سامان
1.7/5 - (3 امتیاز)

1.7/5 - (3 امتیاز)

بیمه اتکایی سامان

بیمه مرکزی مجوز تاسیس بیمه اتکایی سامان را صادرکرد.

بیمه مرکزی ج.ا. ایران موافقت اصولی خود با تاسیس شرکت (سهامی عام ) “بیمه اتکائی سامان” را صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بیمه سامان، درخواست تاسیس بیمه اتکائی سامان که توسط گروه مالی سامان به بیمه مرکزی ج.ا.ایران داده شده بود، پس از بررسی در شورای عالی بیمه مورخ ۲۵ دی ماه ۱۳۹۸ به امضای دکتر سلیمانی رییس شورای عمومی بیمه رسید.

بدین ترتیب شرکت بیمه اتکائی سامان با سرمایه ۲۵۰۰ میلیارد ریال به بازار بیمه کشورمی آید، سرمایه ای که تعهد موسسین آن ۸۵/۷۸ درصد به مبلغ ۲ هزار و ۱۲۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است که ۵۰ درصد آن ۵ اسفند ۹۸ به مبلغ یک هزار و۷۲میلیارد و ۲۵۱ میلیون ریال پرداخت شده است و بیش از ۱۴ درصد از سهام از طریق پذیره نویسی و اشخاص حقیقی تامین خواهد شد.

به گفته کارشناسان بیمه مرکزی ایران در شرایط کنونی اقتصادی و تحریم ها با تصمیمی درست فرصت مشارکت بخش خصوصی در ارتقای ظرفیت پذیرش ریسک کشور را با مجوز بیمه اتکایی سامان فراهم کرده است .

شرکت بیمه اتکایی یا بیمه مجدد، شرکتی است که شرکت‌های بیمهٔ دیگر را که خود از ضررهای احتمالی مصون نیستند، بیمه می‌کند. طبق قوانین اکثر کشورها، شرکت‌های “بیمه مستقیم” مجبور به عقد قراردادهای بیمه اتکایی هستند تا منافع مشتریان محفوظ بمانند.

افراد و موسسات جان و مال خود را در برابر خسارت‌های احتمالی نزد شرکت‌های بیمه مستقیم، بیمه می‌کنند. این شرکت‌ها که افراد و اموال بسیاری را در سطح گسترده‌ای بیمه می‌نمایند به نوبه خود در مقابل خطرات سنگین یا انبوه تعهداتی قرار می‌گیرند که جبران خسارت‌های احتمالی آن‌ها خارج از توان مالی این شرکت‌هاست یا اساساً نگهداری این تعهدات فاقد توجیه فنی و اقتصادی است. بدین لحاظ شرکت‌های بیمه مستقیم نیز معمولاً بخشی از تعهدات بیمه‌ای مازاد بر ظرفیت مالی و فنی خود را مجدداً نزد شرکت یا شرکت‌های بیمه دیگر بیمه می‌نمایند. به زبان ساده این بیمه مجدد را که ابزاری برای توزیع ریسک در سطح شبکه‌های ملی و جهانی بیمه‌ای است بیمه اتکایی می‌نامند. به عبارت دیگر شرکت‌های بیمه اتکایی در مقابل دریافت قسمتی از حق بیمه‌های شرکت‌های بیمه مستقیم متعهد می‌شوند بخشی از خسارتهای احتمالی مربوط به بیمه نامه یا بیمه نامه‌های صادره توسط شرکت بیمه طرف قرارداد را جبران نمایند.

دانلود دستور العمل جدید

sis24admin12345

دیدگاه کاربران ...

 1. توسط بهزاد

  سلام. پس کی پذیره نویسی انجام میشه؟

 2. توسط sis24admin12345

  سلام.دستورالعمل فرابورس در متن قرار داده شد

 3. توسط بهنام

  سلام
  نحوه پرداخت نصف دوم مبلغ به چه صورت خواهد بود؟
  متوسط زمانی که طول میکشه تا سهم قابل معامله باشه در بازار چقدر هست؟
  ممنون

 4. توسط sis24admin12345

  دو سال بعد از عرضه می بایست قسط دوم پرداخت گردد.
  برای قابل معامله شدن سهمتان باید مدت زمان ثبت شرکت را صبر کنید که حداقل ۴ ماه می باشد.

 5. لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
  جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
  دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

  دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات

مشاهده تمام محصولات